PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=632733}
7,4 51 109
ocen
7,4 10 1 51109
7,4 28
ocen krytyków
Toy Story 4
powrót do forum filmu Toy Story 4

Słabo

ocenił(a) film na 3

Ta część nie podobała mi się, najgorsza z całej serii. Miejscami było naprawdę nudno. Już w połowie filmu miałem dość. Najgorsze jest to, że stare zabawki Andy'ego, wokół których kręciła się fabuła trzech poprzednich części, zostały kompletnie zmarginalizowame na rzecz Bo Peep i nowych zabawek. Buzza było stanowczo za mało, stanowił w tym filmie bardziej zapchajdziurę niż głównego bohatera. Sztuciek może być, ale bez rewelacji. Trochę mnie irytowało to, że na początku tak lgnął do śmieci i nazywał inne zabawki śmieciami. Motyw Gabby Gabby jako zabawki z defektem, przez nikogo niekochanej nawet ujdzie w tłoku. Dobrze, że w końcu znalazła dziecko, które ją pokochało. Pluszaki, czyli królik i kaczka, beznadzieja. Najgorsze z nowych postaci. Nie miały nic ciekawego do powiedzenia ich "żarty" beznadziejne i jeszcze fatalny polski dubbing tych postaci. Uszy bolały. Ta mała policjantka, przyjaciółka Bo, ewidentny zapychacz. Była całkowicie zbędna, film nie ucierpiałby na tym gdyby jej nie było. Najbardziej mi się podobał Druh Wybuch. Fajny śmiałek-kaskader z Kanady. Cieszy fakt, że nie z USA. Widać Pixar jako jedyna wytwórnia ma świadomość tego, że na świecie są jeszcze inne państwa niż Stany Zjednoczone. Głos Edyty Olszówki w roli pastereczki, tragedia. Nie dało się tego słuchać. Ta pani jest naprawdę dobrą aktorką, ale jeśli chodzi o dubbing to lepiej niech

ocenił(a) film na 3
kolezka_4

trzyma się z dala od takich ról. Plusem niewątpliwe jest przepiękna grafika. Pixar te rzeczy naprawdę podniósł do rangi sztuki. Natomiast najwiekszym minusem jest zakończenie. Bardzo rozczarowujące. Dlaczego Chudy który przez całe życie był lojalny wobec swojego dziecka, który narażał się żeby ocalić Sztućka dla Bonnie, nagle na koniec postanawia odejść od przyjaciół i zostać z Bo Peep? Przecież to się kupy nie trzyma. To zupełnie nie w stylu Chudego, wiernego, lojalnego, oddanego przyjaciela i zabawki zresztą. Czyżby brakowało pomysłu na zakończenie że zrobiono takiego babola w scenariuszu?
Przykro mi to mówić, ale Pixar zawiódł mnie tą czwartą częścią. Jestem bardzo zawiedziony i smutny, że przez godzinę i 40 minut byłem świadkiem gwałtu Pixara na swojej świetnej serii od której tak naprawdę wszystko się zaczęło. Dzieciom może się podobać bo na ekranie dużo się dzieje jest ładnie i kolorowo, ale dorosły, zwłaszcza który się wychował na poprzednich częściach będzie smutny i zawiedziony, tak jak ja. Nie ma tu nic interesującego. Po co w ogóle zdecydowano się na czwartą część? Końcówka części trzeciej idealnie zamyka całą historię i nie zostawia furtki do kontynuacji. "Toy Story 4" to ewidentny skok na kasę. Mam nadzieję, że piątej części nie będzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones