PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469476}

Diuna

Dune
7,7 156 163
oceny
7,7 10 1 156163
7,3 53
oceny krytyków
Diuna
powrót do forum filmu Diuna

Z seansu wyszedłem zmęczony co nie było chyba zamysłem twórców.Co do klimatu,scenografii czy zdjęć to nie można się do niczego przyczepić.Scenariuszowo jest też całkiem całkiem ale aktorsko??Naprawdę nie wiem co krytycy widzą w tych rolach.Ja nie potrafiłem sympatyzować z praktycznie żadnym z bohaterów...Wszyscy(poza Jasonem Momoa) grają jakby połknęli kij od szczotki.Wszystko tu jest tak napompowane , że aż nieznośne.Kolejny raz Zimmer wali po uszach i garach niemiłosiernie...Ogólnie wszyscy się tu zachowują tak poważnie jakby robili film dla samego Pana Boga.Ta pompatyczność zmęczyła mnie tu niemiłosiernie.Rozumiem też zamysł, że jest to część pierwsza i ok....Ale czemu ja po prostu nie potrafiłem się wczuć w skórę czy chociaż polubić któregokolwiek z bohaterów???A finał to po prostu wygląda jak z jakiegoś serialu a nie kosmicznej epopei rozpisanej na(prawdopodobnie) 3 filmy!!No nie kupiło mnie to niestety choć drugą część na pewno zobaczę, ale nie jest to dla mnie tak WIELKI FILM na jaki wygląda...Dodam tylko jeszcze fakt, że ludzi w kinie było tak z pół sali a i tak połowa...spała...O czymś to świadczy niestety...

ocenił(a) film na 9
Toudi_filmaniak

To ekranizacja połowy pierwszego tomu. Jak byś czytał książkę i sposób kreowania postaci, wiedziałbyś, że reżyser zrobił to doskonale i aktorzy też. Pierwowzór literacki nie jest do śmiechu, film też nie.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

No wiesz o to właśnie chodzi że ekranizację książek zawsze znajdą dwa obozy.Tych co czytali książkę i tych co jej nie czytali a zadaniem reżysera wg. mnie jest właśnie pogodzić te dwa światy.Ja po tym filmie na pewno po książkę nie sięgnę, bo to w ogóle nie mój klimat jest-nic tu nie wzbudziło we mnie emocji w tych postaciach.Jeżeli tak samo jest w książce to już w ogóle odpadam skoro nie mogę emocjonalnie nic przeżywać bo wszystko jest takie sztywne,chłodne i zachowawcze.I nie chodzi mi tu, że uważam ten film za zły-absolutnie-jest on dla mnie po prostu przeciętny w swojej skali filmów science-fiction.

ocenił(a) film na 9
Toudi_filmaniak

OK. Każdy z nas odbiera inaczej.

ocenił(a) film na 6
Toudi_filmaniak

To jest aktorstwo!
:
https://www.youtube.com/watch?v=9mvs0pjedRY

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones